Goście

Szukaj na tym blogu

2011-02-28

Inwestowanie poprzez fundusz

Wiem, że tym tekstem narażę się niektórym z Was, ale takie jest moje zdanie. 
   Zarządzający - jak dla mnie nie jest to czynnik najważniejszy owszem dobry zarządzający ma wpływ na dobór spółek do portfela, ale tak naprawdę nie uchroni nas przed spadkami gdy dojdzie do załamania na rynkach. Każdy zarządzający jest "niewolnikiem" posiadaczy jednostek funduszu, a jego decyzje w znacznym stopniu są determinowane, nastrojami inwestorów. Jeśli np. inwestor (lub grupa inwestorów) podejmuje decyzję o wycofaniu się z funduszu, to zarządzający nie ma w takim przypadku innej możliwości jak dokonać wypłaty.
   W każdym funduszu istnieją pewne rezerwy na taką okoliczność. Pytanie a co jeśli chętnych do sprzedaży jest bardzo dużo ? Zarządzający musi sprzedać część akcji, z portfela, nie trudno wyobrazić sobie skutek. Ceny spadają, a inwestorzy ? Zasypują fundusz kolejnymi zleceniami i koło się zamyka. Działa to w obydwie strony, jeśli jakiś fundusz pokazuje dobre lub świetne na tle innych wyniki, jest chętniej kupowany i co za tym idzie zmusza zarządzającego do kupna akcji, oczywiście każdy kupuje wg. własnych ocen te najlepsze, ale przy skrajnie wykupionych rynkach kupuje się już akcje dobre a w skrajnych wypadkach przeciętne.
    Nie jestem obrońcą zarządzających TFI i nie mam z nimi nic wspólnego, chcę tylko zwrócić uwagę na pewne mechanizmy, które sami uruchamiamy, a nie przyjmujemy faktu, że część winy leży po stronie naszych decyzji. Nawet bardzo doświadczony (40 lat na rynkach EM) Mark Mobius zarządzający funduszami Franklin Templeton nie uchronił swoich funduszy przed dotkliwymi stratami ostatniego kryzysu. Ostatnia kwestia ilu z nas odważyło się kupować fundusze akcyjne w lutym 2009 dając możliwość dokonania zakupów zarządzającym? Oczywiście nikt nie musi się z moim zdaniem w tej kwestii zgadzać c.d.n.

2011-02-27

Nie tylko giełdami człowiek żyje

Witam
 Jak w tytule dla odmiany pragnę przy okazji niedzieli (dnia odpoczynku) podzielić się z Wami swoimi osobistymi pasjami, jedną z nich jest niewątpliwie muzyka. Właściwie to trudno mi cokolwiek, robić bez obecności muzyki, w pracy dzięki Bogu mam taką możliwość, że cichutko bez dekoncentracji zawsze w tle coś gra. I nieprawdą jest że muzyki powinno słuchać się głośno (nawet tej najcięższej) najważniejszy jest klimat. Na blogu w każdą niedzielę zamieszczę coś co nie jest mi obojętne. Zespół lub utwór, który w jakiś sposób wpłynął na moje życie. Mam nadzieję, że cykl ten Wam się spodoba. A zacznę od utworu, który naprawdę jest ze mną bardzo długo. Nie dlatego, że jest stary, ponadczasowy, kultowy czy znienawidzony przez autorów. Dlatego, że to utwór z którym nieodłącznie jest przy mnie kiedyś moja dziewczyna a obecnie od niemal 19 lat żona. I ma ten song dla nas szczególne symboliczne znaczenie. A jako ciekawostkę proponuję w wersji nagranej przez Black Label Society. Zespół niejakiego Zakka Wylde znanego min. z długoletniej współpracy z Ozzy Osbournem.





Na zdjęciu u góry Zakk Wylde z czasów współpracy z Ozzy Osbournem, po prawej z własną kapelą. Stary rockman, nieprzeciętny  charakterystyczny gitarzysta. Polecam zarówno jego solówki u Ozziego, a może jeszcze bardziej jego własną twórczość.

2011-02-26

Kilka rynków azjatyckich

Witam
   Powtarzające się pytania o rynki azjatyckie zdecydowały o temacie kolejnego wpisu, oczywiście nie sposób pokazać wszystkiego, dlatego ograniczę się do tego, co w mojej ocenie najistotniejsze lub pojawiło się w pytaniach.
1) BSE30

LO traktuję jako linię odreagowania paniki z końcówki spadków, LT linia trendu od tego momentu wyznaczona, LTL lokalna linia trendu spadkowego, wszystko przemawia za tym, że korekta dobiegła końca. Właśnie tworzy się W jako formacja odwrócenia trendu, LT obroniona na poziomie 61,8% zniesienia fibo, na oscylatorach sygnały kupna wygenerowane. widoczna też struktura eliotowska (nie znaczyłem zaciemnia rysunek) z wydłużoną falą 5 i konsekwentnie C>A. Jeszcze nie wszystko przesądzone potrzeba potwierdzenia obrony drugiego dna i przebicia od dołu linii 38,2% fibo.

2) Nikkei

   Tu widać ukończoną strukturę wzrostową 1-5 a zatem czas na korekcyjne ABC. Z ogólnej sytuacji a zwłaszcza w USA można wnioskować że A już ukończone i czas na wzrostowe B, chyba że 5 przyjmie złożoną strukturę (mało prawdopodobne 3 wydłużona). Z długości A wnioskować można, że korekta nie poczyni wielkich szkód A=C więc prawdopodobne ukończenie korekty na poziomie 38,2 fibo. Co byłoby potwierdzeniem siły rynków rozwiniętych.

3) HSI


 Hang Seng postrzegam dość podobnie jak BSE ukończona struktura eliotowska, szansa na W tyle że skutki jakże odmienne obrona na poziomie 38,2% świadczy o sile tego rynku, a potwierdzenie W może natychmiast pokonać opór linii lokalnego trendu i dać mocny sygnał kupna. Przydała by się też negacja (fałszywego moim zdaniem) sygnału sprzedaży na MACD. Warto zauważyć układ ostatnich dołków na RSI, który też interpretuję pozytywnie.

4) JKSE


Jeśli słuszne są założenia to w Indonezji lada moment powinna wystąpić fala 5 kończąca impuls wzrostowy, po którym należy oczekiwać korekty ABC

2011-02-24

ISE100 - dodatek

Witam
   Zaraz po przebudzeniu stwierdziłem że czegoś brak w analizie giełdy tureckiej. Oczywiście oscylatorów przynajmniej dwóch najczęściej stosowanych RSI i MACD. Tak mi to nie dawało spokoju, może tam coś optymistycznego da się znaleźć. Szybko przed wyjściem do pracy zrobiłem wykres, a oto dopełnienie obrazu.

MACD właśnie wygenerował sygnał sprzedaży, zaś RSI do strefy wyprzedania ma jeszcze ok 10 punktów, dużo zważywszy, że ruch niekoniecznie musi skończyć się z przebiciem i wiele zależy od zachowania RSI w strefie wyprzedania, czy będzie jak na bovespie, czy może zechce tworzyć kolejne dołki by powstała dywergencja ryzyko ogromne i raczej ten drugi wariant z racji zamieszek w afryce może być preferowany. 


I na koniec rzut oka na oscylatory na godz15:44


2011-02-23

ISE100

Witam
    Zgodnie z obietnicą spróbuję rozszyfrować to i owo z tureckiej giełdy zaznaczam jednak, że to tylko moje amatorskie wizje i nic wiążącego (mogę się przecież mylić). Zobaczmy zatem pierwszy wykres. Nie bez przyczyny zaczynam od dołka bessy. Wtedy to uformowała się orgr jako zapowiedź zmiany trendu. Realizację zasięgu formacji wypada potraktować jako odreagowanie przesadnych i panicznych spadków końcówki bessy.


   Dalej mamy wybicie ważnego oporu z książkowym testem i od tego momentu ładny trend zwyżkujący, ba kanał wzrostowy. A skoro udało się nam to ustalić możemy przeanalizować co w naszym kanale się wydarzyło (wykres 2)

 Mamy tu pełną eliotowską piątkę o tyle niestandardową, że w wydłużoną falą 5 po wcześniejszym wybiciu z trójkąta (fala4). Koniec fali 5 (I szczyt) i wyznaczony II szczyt sugerują korektę w najlepszym wypadku normalnie to formacja zmiany trendu. Dlatego wstępne oznaczenia korekty ABC tyle że po C rysuje się flaga (formacja kontynuacji trendu). Co w kontekście wydłużonej 5 ma swoje konsekwencje. Zwykle po wydłużonej 5 mamy korektę znoszącą między 62 a 74 fibo a struktura A=C nie koniecznie musi być zachowana ponadto nastąpiło wybicie z kanału dodatkowy minus (chyba, że jutro powrót oznaczający negację wybicia). Sama flaga oznacza spadek w okolice 60k. A co na to zniesienia fibo? wykres 3 pokazuje założenie korekty ostatniego impulsu czyli fali5 

 
   Już utworzył się lokalny kanał spadkowy a dziś pokonaliśmy 38% zniesienia co otwiera drogę na 50% i  uprawdopodabnia test dolnej linii kanału, chyba że jutro powrót ponad, dalszy spadek niesie za sobą ryzyko wystąpienia korekty wyższego rzędu wykres 4, tu mielibyśmy korektę całej pięciofalowej struktury.

  Układ linii podobny tyle, że w tym wariancie test kanału pokrywa się z 38% fibo. Jeśli zaś porównać poziomy zasięg flagi to mimo wszystko rezultat wychodzi w okolicach 61-60k. Do tego położenie geograficzne Turcji w obecnej sytuacji nie pomaga. Czynniki pozytywne? przede wszystkim jutro powrót do głównego kanału wzrostowego.
PS. Może właśnie dlatego Bovespa ? Też w końcu EM.






2011-02-22

Ciekawostki

Witam
   Dziś nieco później niż zwykle, ale szybko przyzwyczajam się do tego że coś trzeba zamieścić, a że kraje afrykańskie zafundowały nam "szmer" - zakłócenie "chwilowe" więc analiza techniczna staje się jakoś mniej przydatna w tym sensie, że mogą powstawać anomalie związane z różnym poziomem strachu, obaw, niepewności. Choć przyznam, że akurat Bovespa idzie zgodnie z planem do ograniczenia 23,6% realizując jak na razie wariant budowy prawego ramienia trwałe przebicie tego poziomu spowoduje zmianę scenariusza na przejście do budowy W, a następnie do powstania spadkowej 5, ewentualnie w wariancie optymistycznym utworzy się prawe ramię, wtedy czeka nas podejście pod LS, a przy dalszych sprzyjających okolicznościach i realizacji oRGR może dojść do testu KLTS. A oto pierwsza ciekawostka zauważyliście że wczoraj w pierwszej kolejności rozważałem wariant optymistyczny? ;-))

   Druga ciekawostka wymaga od Was niewielkiego skupienia. Poniżej zamieściłem 3 wykresy starajcie się patrzeć tylko na wykres i linie na nim zaznaczone. To ważne by nie widzieć nic ponad linię wykresu i linię trendu. Następnie opowiedzcie sobie na pytanie co te rysunki łączy. Każdy zapewne znajdzie takie elementy. 

   Prawda że podobne? A najzabawniejsze jest to że to cały czas ten sam wykres USDPLN. Mało tego możemy jeszcze zobaczyć te linie na jednym rysunku. Zjawisko to nosi nazwę fraktal pojęcie raczej bliższe teorii chaosu, ale czyż ruchy indeksów nie są chaotyczne? Swoją drogą pisząc na forum wspominałem o możliwości testu górnego ograniczenia lokalnego kanału spadkowego. A jeden z piszących zaszczepił mi ideę tzw. "firanki" i odnoszę wrażenie że jest realizowana. Dlaczego o tym wspominam ? Wygląda, że zamieszki w krajach arabskich mogą być okazją do korekty (zapewne niezbyt głębokiej). W związku z tym warto rozważyć jakie ograniczenia i szanse przed dolarem, który ma dywersyfikować inwestycje w fundusze zagraniczne, jeśli ktoś podjąłby decyzję o pozostaniu na rynku na czas korekty. Może nie opłacać się wychodzić z rynku. Oczywiście każdy sam podejmuje takie decyzje. A i byłbym zapomniał ostatni rysunek na którym wszystkie linie razem ;-))


max1224

2011-02-21

BOVESPA aktualizacja

   Dziś chcę zająć się prezentacją dalszego rozwoju sytuacji na tym indeksie z dwóch powodów:
1. Sytuacja jest naprawdę interesująca
2. Widoczne jest duże zainteresowanie tematem
   Posłużę się wykresem przygotowanym na te okoliczność tuż po otwarciu rynku.
 
    Oczywiście dla przypomnienia zaznaczyłem zniesienia Fibonacciego, oraz linię KLTS, o linii BWO na razie zapominamy (nakładanie fal), a dlaczego na razie ? Tu nigdy nic nie można stwierdzić na pewno i być może będzie trzeba zweryfikować założenia (naczelna zasada rynek decyduje nie my). Początek sesji wskazywał na test pokonanego poziomu 38,2%, ale w takich sytuacjach może zdarzyć się głębsze cofnięcie. W zasadzie może wydarzyć się test krótki (tzw. intra) lub jedno dwu dniowy.
   Takie też scenariusze zaznaczyłem, jedna linia od poziomu testowanego dalszy wzrost i druga zejście niżej (dla nabrania rozpędu) np. do poziomu 23,6% skąd wyprowadzenie kontrataku i kontynuacja wzrostów. Osobiście wolałbym ten drugi wariant ze względu na szansę powstania formacji oRGR (odwrócone Ramię Głowa Ramię), z racji charakteru tej formacji której zasięg wylicza się biorąc różnicę w pionie od G do LS (linii szyi), a następnie odłożenie tej wielkości właśnie z poziomu LS w górę.
   Oczywiście ktoś powie, że jest to wróżenie z fusów, najpierw powinno uformować się prawe ramię. Tylko że cały czas piszę o możliwości, a im wcześniej zauważamy możliwy scenariusz tym większe szanse na zysk z inwestycji. Ponadto musimy mieć świadomość że scenariusz ten może być zanegowany, pierwszym sygnałem negacji będzie przebicie od góry linii 23,6%, następnym (po uformowaniu prawego ramienia) nieudane wybicie LS od dołu. Bardzo niebezpieczne zjawisko zwane "pies Baskervill'ów".
   A co z tego można wywnioskować pod koniec sesji, pokazuje kolejny rysunek, celowo wygenerowany przed zamknięciem. Na nim widać do którego scenariuszu skłania się rynek. Dla odmiany wyznaczyłem opory i wsparcia. Czyli potencjalne punkty zwrotne (wypadają dziwnie blisko zniesień Fibo).

    Co zatem może czekać ostatecznie Bovespę? Po pierwsze formacja orgr, dość szczegółowo tu opisana lub wynikające z oporów drugie dno. W przypadku pierwszym zasięg opór 3, w drugim wsparcie 3. Tymczasem zerknę na zamknięcie sesji. Pozdrawiam wytrwałych czytelników. I pamiętajcie to tylko amatorskie wprawki.

max1224

2011-02-20

Słów kilka o walutach

   Skuteczność inwestowania w dużym stopniu zależy od zrozumienia wpływu kursów walut oraz najważniejszych par walutowych na sentyment inwestorów, a co za tym idzie kierunek rynku, ponadto kiedy inwestujemy w walucie, nie bez znaczenia jest kurs tej waluty względem złotego. Tradycyjnie posłużę się wykresami one zawsze najwięcej pokazują, choć czasem trudno nam ten przekaz dostrzec.
   Na początek zależność naszej złotówki od pary euro dolar (zwanej potocznie i pieszczotliwie EDEK)

   Roczny wykres przekonuje nas o zależności następującej, spadek EDKA oznacza umocnienie dolara i euro wobec złotego, a wzrost edka to z kolei umocnienie złotówki. Zatem jeśli decydujemy się na inwestycje walutowe dobrze by było to kiedy EDEK przygotowuje się do korekty. Przy okazji wykres daje odpowiedź na pytanie na której walucie możemy więcej zarobić (stracić). Widać też że nie warto inwestować w waluty przy osłabiającym się euro względem dolara. Powstaje pytanie w co ?
   Zobaczmy w związku z tym kolejny wykres tym razem wpływ EDKA na ceny surowców


  Tu najczęściej (na szczęście) mamy kolerację dodatnią czyli wzrost EDZIA oznacza wzrost surowców, ale uwaga zdarzają się odstępstwa w każdą ze stron. podobnie zresztą sytuacja wygląda w przypadku giełd, co pokazuje kolejny rysunek


Mam nadzieję że te 3 wykresy i tych kilka zdań będą przydatne w Waszych inwestycjach
max1224
   

2011-02-19

Ciekawe porównanie

          Oglądając indeksy różnych walorów (nie tylko giełdy) zauważyłem coś czym chciałbym się z czytelnikami podzielić. Rynki są powiązane, wzrost jednych wartości wpływa na zatrzymanie lub spadek innych, a kapitał jak niezatapialny okręt dryfuje po oceanach wszelkich rynków są wśród nich waluty, obligacje, akcje, surowce, nieruchomości. Wśród nich można wyodrębnić mniejsze nieco jakby morza i tak dla akcji będą to rynki rozwinięte, rozwijające się, wschodzące. Wśród surowców mamy spożywcze, metale przemysłowe i szlachetne. Obligacje państwowe, korporacyjne. Moglibyśmy zejść jeszcze niżej w naszym podziale określić branże (sektory). Na morzu też jedne fale są wyższe inne niższe a momentami mamy tzw. niszę dla rynku akcji takie sektory to banki, deweloperka, segment IT, chemiczny. A zatem gdzie aktualnie krążą pieniądze inwestorów?? Proponuję obejrzeć galerię wykresów. A kolejność ich pojawiania się oraz układ mogą dać odpowiedź na nasze pytanie. Tak więc na początek amerykański s&p500, niemiecki DAX, francuski CAC40 i londyński FTSE  






   Widać wyraźnie że wszystkie przedstawione są dość mocnym trendzie wzrostowym i trend ma się dobrze. Zobaczmy kilka następnych teraz będą to: srebro, złoto, filadelfijski indeks spółek złota i srebra XAU, brazylijska Bovespa (mój faworyt), indyjski BSE30, chiński Shanghai Composite, turecki ISE100.






 Na koniec zostawiłem rosyjski RTS, a w dalszej części wyjaśnię dlaczego.

   Po co nam taka galeria wykresów i czy w ogóle możemy czegoś na podstawie ich obserwacji dowieść? Zbierzmy zatem fakty:
1) Rynki rozwinięte są mocne i wręcz proszą się o korektę (co nie znaczy że szybko takowej    doczekamy)
2) srebro i złoto (ale też nie prezentowane tu miedź i ropa) są w fazie odbicia po korekcie, jak mocnego trudno dziś jasno stwierdzić choć srebro zdaje się wskazywać kierunek.
3)rynki rozwijające się tzw. Emerging Markets zdają się odbijać od dołków, zdają się podążać śladem surowców ale przecież noszą określenie rynków surowcowych
4) Rosja też EM i też surowcowy, ale jakby nieco w oderwaniu bliżej rynków rozwiniętych ale jakby widoczniej skłaniająca się do korekty
5) rynki wschodzące w odwrocie ze względu na sytuację w Tunezji, Egipcie, Jemenie, Bahrajnie itd. sprawa oczywista
6) Obligacje w niełasce ze względu na pojawiające się z każdego zakątka świata sygnały o konieczności podwyżek stóp %
   Kapitał będący obecnie zaangażowanym w stare rynki mocno rozgrzane powinien kroczyć w kierunkach  zgodnie z podaną punktacją zaś Rosja ma szansę stanowić swoisty ewenement inwestycyjny w najbliższym roku. Czas pokaże na ile moje przemyślenia są słuszne. Rysunki wygenerowane z dostępnych zasobów portali stooq i stockcharts

max1224

2011-02-16

BOVESPA co dalej?

    Jesteśmy na tym indeksie w dość ciekawym i ważnym miejscu. Dlaczego ?  Mam nadzieję że uda mi się to wyjaśnić oczywiście znowu popatrzmy na rysunek.


   Po utworzeniu dołka lokalnego w miejscu wskazanym ostatnio przez 5 różnych narzędzi AT, indeks toczy własny żywot, a nam pozostaje śledzić czy jest on zgodny z naszymi odczytami. Jest miejsce na wzrost ale i zagrożenia spadków. Zacznę od linii, którą nazwałem BWO (bardzo ważny opór) a to dlatego iż trwałe pokonanie tego oporu może skutkować eliminacją zagrożenia przejścia korekty ABC w piątkę spadkową co definitywnie świadczyło by o zmianie trendu. Jedną z zasad teorii Eliota jest mianowicie taka że fale impulsu nie zachodzą na siebie wzajemnie. Zatem jeśli obecny ruch traktowalibyśmy jako np. falę 4 w pięciofalowym impulsie spadkowym , to trwałe pokonanie BWO każe nam odrzucić tę teorię. Wygląda że to zdarzenie zbiegłoby się z uzyskaniem RSI wartości powyżej 50% co oznacza wejście w strefę wzrostu. Mamy też atut w postaci sygnału kupna na MACD (o szansie na takowy pisałem w niedzielę). Na koniec zniesienia Fibonacciego, tu sytuacja jest następująca po odreagowaniu i przejściu poziomu 23,6% nastąpił test linii (udany) i dziś indeks zwyżkuje w kierunku BWO i linii 38,2% (kolejna przeszkoda), choć nie ostatnia, gęste zasieki (duża ilość przecięć wykresu na linii 50%), ponadto sam poziom 61,8% będą stanowiły o trudnościach dalszego wzrostu, a nawet ich pokonanie zamiast odpoczynku i łatwego ruchu w górę sprowadzi nas pod opór wyznaczony linią KLTS (krótko terminową linią trendu spadkowego), a jak ważną rolę odgrywał będzie czas niech świadczy przecięcie tej linii z poziomem 76,4%. Dopiero bowiem pokonanie tej linii będzie sygnałem powrotu do trendu zasadniczego (wzrostowego). 
PS. Teoria fal Eliota w pigułce:
5 fal zgodnych z trendem dominującym i 3 korekcyjne na przykładzie s&p 500
 i odwrotnie dla trendu spadkowego przykład na indeksie shanghai
fale układają się na przemiennie wzrost spadek, przy czym dołek 4 nie zachodzi na szczyt 1 a w wersji spadkowej szczyt 4 na dołek 1. Bywa że struktura jest elementem większej części np. można układ z s&p500 potraktować jako wielką strukturę gdzie pierwszy pięciofalowy impuls jest zniesiony 3 elementową korektą, a teraz mamy budowany drugi impuls wzrostowy (5 fal?). Jeśli na tym zakończymy to byłaby to korekta ABC całego spadku od początku kryzysu.

max1224

2011-02-13

A może nadchodzi czas BOVESPY ??

   Dziś proponuję przyglądnąć się nieco bliżej brazylijskiemu indeksowi BOVESPA. Dlaczego akurat ta giełda? W mojej ocenie indeks ten zdaje się kończyć, a może już ukończył ruch zniżkowy. Aby lepiej dostrzec skąd takie wnioski proponuję rysunek. Na wykresie rocznym wyraźnie widoczna jest ponumerowana od 1 do 5 struktura eliotowska (zgodnie z dominującym od jesieni 2008 trendem zwyżkującym) i korekcyjna trój falowa struktura ABC. Naniosłem też zniesienia Fibonacciego


to narzędzie pokazuje iż struktura korekcyjna sięgnęła 61,8% zniesienia impulsu wzrostowego, zatem najwyższa pora na odreagowanie (dalsze zejście grozi zmianą trendu), następny czynnik to oscylatory pierwszy z nich RSI właśnie wygenerował sygnał kupna (zielony trójkącik), a drugi MACD składający się z dwóch linii wygeneruje taki sygnał kiedy czerwona linia przetnie od dołu zieloną, na razie widoczne jest wygięcie czerwonej do zielonej (co jeszcze nie przesądza sprawy). Pod koniec sierpnia ubiegłego roku na wykresie utworzył się tzw. dołek lokalny (ceny spadając wyznaczyły minimum i powróciły do wzrostów), takie punkty są "zapamiętywane" i wygląda,że po raz kolejny na tym poziomie zatrzymane zostały spadki (co tylko wzmacnia znaczenie tego poziomu cen). Na koniec coś co zasugerował mi znajomy: jeśli poprowadzimy linię przez szczyty z kwietnia i sierpnia lokalnego trendu zniżkującego i przedłużymy tę linię do dnia dzisiejszego??? Odpowiedź pozostawiam dociekliwym. A zatem czy BOVESPA ma szanse na wzrost? Moim zdaniem zdecydowanie większe niż była na początku listopada i w połowie stycznia. Niestety to tylko amatorska analiza techniczna a rynek i tak zrobi swoje. W kolejnym wpisie co dalej z naszym indeksem i kilka zdań wyjaśnienia teorii Eliota
max1224

2011-02-10

Prapremiera

    Postanowiłem i ja dołączyć do blogującej społeczności, na moim blogu przeczytacie o inwestycjach i rynkach finansowych z perspektywy pasjonata amatora, poszukiwacza zysków niezależnie od koniunktury, postaram się pokazać jak "płotka", "leszcz" może trwać wśród "rekinów" i cieszyć się drobnymi sukcesami, dzielić porażkami.
    Ponadto obiecuję napisać czasem własne refleksje z wydarzeń sportowych, podzielić się wrażeniami z odbioru muzyki (przeważnie rockowej), być może powstanie cykl recenzji albumów klasyki rocka.
    Podzielę się również swoimi doświadczeniami zawodowymi słowem proponuję jeden wielki misz - masz dla wszystkich, którzy dość mają polityki, a chcieliby dzielić się tym co posiadają z innymi.
Zapraszam więc na mojego bloga



                                                                                                        max1224

Archiwum bloga